Kronika 2012/2013

 Tak szybko minęły wakacje, że ani się spostrzegliśmy, a tu przed nami nowy rok szkolny, kolejny rok zdobywania wiedzy i umiejętności. Uroczysta msza św. dla uczniów została odprawiona w kościele parafialnym w Dziekanowicach 3 września 2012 roku. Po jej zakończeniu udaliśmy się do szkoły, by zgromadzić się u tronu naszej Patronki. Tu wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli powitała Pani Dyrektor Beata Kramarska. Gorące słowa skierowała do tych dzieci, które progi naszej szkoły przekroczyły po raz pierwszy. Po życzeniach owocnego trudu, przedstawieniu wychowawców, wszyscy udali się na krótkie spotkania do klas. Wychowawcy przypomnieli zasady bezpieczeństwa, podali podział godzin na następny dzień i do domu, by jeszcze zachłysnąć się ostatnimi chwilami beztroski, bo od jutra zaczynamy.

Powoli, bo słoneczna aura dopisuje, wdrażamy się do codziennego życia szkolnego, do obowiązków. Pani Barbara Szlachta-Kocwa i ks. Łukasz Michalczewski na zakończenie swej kadencji przeprowadzili wśród uczniów wybory opiekunów Samorządu Szkolnego. W tym roku szkolnym tę funkcję sprawować będą: pani Magdalena Hebda oraz pan Janusz Rząca. Gratulujemy i życzymy satysfakcji z pracy z dzieciakami. Ukonstytuował się także skład Samorządu Szkolnego. Przewodniczącą została Agata Jaszczyk, zastępcą Agnieszka Kowalska oraz skarbnikiem Anna Kasprzyk. Czekamy na ciekawe inicjatywy, a pierwszą już ogłoszoną jest konkurs na ”Najlepszą klasę”.                                                              

27 września 2012 roku czwartą godzinę lekcyjną w Szkole Podstawowej w Winiarach przerwał sygnał dźwiękowy informujący o zagrożeniu pożarowym. Uczniowie wraz z wychowawcami kierując się na wytyczone ciągi ewakuacyjne sprawnie opuścili budynek szkolny. I wtedy okazało się, że to na szczęście tylko ćwiczenia – próbna ewakuacja na wypadek zagrożenia pożarowego, o czym wszystkich zebranym na podwórzu szkolnym poinformowała Pani Dyrektor. Po zakończonych ćwiczeniach uczniowie wraz z nauczycielami udali się do budynku i kontynuowali zajęcia  edukacyjne.

Chcemy żyć w czystym środowisku, chcemy napawać się pięknej przyrody, ale nie każdy o to dba. Kolejne „Sprzątanie świata” pokazało, że wokół nas tak wiele śmieci, które tworzymy sami. I chociaż jednorazowa akcja nie oczyści naszej ziemi na zawsze, to może poprzez najmłodszych obywateli uczuli coraz więcej ludzi na ten ważki problem, byśmy wkrótce nie musieli żyć na betonowej pustyni.

Kontynuujemy akcję zbierania plastykowych zakrętek. Miejmy nadzieję, że chętnych do ich zbierania nie zabraknie. Dla wielu odkręcenie zakrętki, przyniesienie jej do szkoły i wrzucenie do oznakowanego kosza lub zaniesienie do biblioteki, to już swoisty odruch, bo  dla potrzebujących każda jest bezcenna. Nie zawiedźmy nadziei, bo przecież „warto pomagać!”.

12 października odświętnie ubrani uczniowie przybyli do szkoły na ważną uroczystość  – Dzień Nauczyciela. Uroczystość, na którą złożyły się wiersze, piosenki i tańce oraz poczęstunek dla nauczycieli przygotowali uczniowie klasy III i VI. Nie zabrakło życzeń, tradycyjnego „sto lat” i laurek od Samorządu Uczniowskiego. Nauczyciele nie kryli wzruszenia.

22 października naszą szkołę odwiedził niezwykły gość – Paweł Zygmunt – wybitny panczenista olimpijczyk i wielokrotny mistrz kraju w łyżwiarstwie szybkim. Pan Zygmunt opowiadał o swoim życiu i pasji, której się poświęcił, a ta zaowocowała pięknymi osiągnięciami: czterokrotny udział w igrzyskach olimpijskich, 40-krotny Mistrz Polski na różnych dystansach, zdobywca srebrnego medalu w Erfurcie i brązowego w Heerenveen. Spotkanie, w którym uczestniczyli także uczniowie ze szkół w Niegowici i Zręczyc, zakończyło się quizem, a zwycięzca otrzymał telefon komórkowy. Wiara we własne siły i ogrom pracy to przepis na realizację marzeń każdego ucznia.

Pochmurna, październikowa pogoda nie przeszkodziła w uroczystym przeżywaniu kolejnego Dnia Papieskiego. Uroczysty apel rozpoczął się od odmówienia różańca – ulubionej modlitwy naszego wielkiego rodaka. Na program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III i VI złożyły się Jego utwory, a także wiersze o Nim i niezwykłe świadectwa innych o tym szczególnym pontyfikacie. Błogosławiony Jan Paweł II wielką troską otaczał dzieci, toteż na zakończenie nie mogło zabraknąć „Barki”, Jego ulubionej pieśni.

W związku z chorobą Pani Małgorzaty Chorąży–Woźniak i przejęciem obowiązków wychowawcy przez Panią Beatę Sędzik, ślubowanie pierwszoklasistów miało miejsce dopiero 30 października. Tego dnia uczniowie klasy I byli ogromnie przejęci, bo  to oni byli dziś najważniejsi. Przygotowany przez nich program artystyczny pod opieką Pani Beaty Sędzik bardzo się wszystkim podobał. Po występie składali uroczyste ślubowanie przed całą społecznością szkolną, że będą się dobrze uczyć i rozsławiać imię naszej placówki oraz zadbają o koleżeńskie relacje między sobą. Pani Dyrektor uroczyście pasowała ich na uczniów naszej szkoły, kolejny rocznik „dzieciaków Jadwigi”. Prezenty od starszych kolegów oraz Samorządu Szkolnego i słodki poczęstunek przygotowany przez nie mniej przejęte mamy – zakończył tę doniosłą uroczystość. A my życzymy Im, by zawsze czuli się tu szczęśliwie i pamiętali, że czuwa nad Nimi św. Jadwiga Królowa, wielbicielka dobra, piękna i nauki.

Samorząd zainicjował akcję „Znicz” związaną ze Świętem Zmarłych i rozprowadzał z pomocą rodziców znicze. Niecodzienny, pełen zadumy i refleksji charakter miał apel poświęcony tym, którzy odeszli. Nastrojowy  spektakl poetycki i jakże wymowna scenografia – brzozowe krzyże, mogiły, jesienne liście, muzyka – sprawiły, że każdy na chwilę znalazł się myślami przy mogiłach swych bliskich i przez  chwilę zastanowił się nad tajemnicą śmierci. To nasza pamięć o tych, którzy odeszli, sprawia, że żyją nadal…

Dużym zainteresowaniem cieszy się także akcja „Grosz do grosza”, z której dochód w tym roku przeznaczymy na zakup pomocy. Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka.

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…” – radośnie zabrzmiały słowa naszego hymnu narodowego podczas uroczystego listopadowego poranka, gdy świętowaliśmy 94 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Pani Dorota Kmiecik-Speruda czuwała nad montażem słowno-muzycznym, który przedstawili uczniowie z klasy VI i  III oraz członkowie koła muzycznego. Przybliżył on tamte wydarzenia i bohaterów, którym zawdzięczamy naszą wolną Ojczyznę, a prezentacja multimedialna przypomniała artystów, którym los niepodległej Ojczyzny nie był obcy.

Bezpieczeństwo na drodze, co mi wolno, a czego nie – to tylko niektóre z problemów poruszanych przez panią komisarz Chwastek z Komendy Powiatowej w Wieliczce podczas spotkania z uczniami najpierw klas 0-III, a potem IV – VI. Po części wstępnej uczniowie mieli jeszcze własnych pytań do naszego gościa, który cierpliwie udzielał odpowiedzi. Zastanów się zanim zrobisz coś głupiego.

Ani się obejrzeliśmy a tu już „andrzejki”. Szkolny holl zamienił się w mieniącą się kolorami salę balową. Przy skocznych dźwiękach muzyki, nad którą czuwał pan Janusz Płachta, pląsali wszyscy uczniowie. Zmęczeni, wzmacniali swe siły słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez niezastąpione mamy.  Tańce przeplatane były  także wróżbami. Pod czujnym okiem przedstawicielek SU i opiekunów wędrowały buty. Który wyjdzie pierwszy? Komu spełni się andrzejkowa wróżba? Słodkie co nieco, pląsy i kolejne wróżby. Uczniowie tak się rozbawili, że szkoda im się zrobiło, gdy zbliżył się koniec zabawy. A przed nami już adwent czas oczekiwania na przyjście Bożej Dzieciny….

6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. To wtedy wg tradycji przybywa św. Mikołaj z prezentami. Nie mogło Go zabraknąć w naszej szkole. Wraz ze swym orszakiem odwiedzał dzieci w dwóch grupach wiekowych. Radości było co niemiara, i choć było najpierw przepytywanie, to każdy otrzymał prezent, który ogromnie cieszył.

Gościliśmy w naszych szkolnych progach teatrzyk lalkowy. Obejrzeliśmy spektakl pt. „Kozucha kłamczucha”. Tytułowa  bohaterka kłamała jak z nut, czym doprowadziła do wygonienia biednej sieroty. Ale gdy przebrana gospodyni na własne uszy usłyszała kłamstwo kozy, pogoniła ją ze swej chaty. Wszystko skończyło się dobrze, bo koza zrozumiała, że robiła źle, a sierota znalazła dom. Spektakl uczy, że kłamstwo to paskudna cecha, a prawda zawsze zwycięża. Zastanów się, zanim spróbujesz minąć się z prawdą.

Za oknami szczypie mróz, a święta Bożego Narodzenia tuż, tuż… Najpierw w klasach odbyły się spotkania wigilijne, a potem świąteczny apel. Barwna choinka przystrojona własnoręcznie przez dzieci wykonanymi ozdobami, niezwykła atmosfera „Jasełek”  przygotowanych przez klasę II pod opieką Pani Marty Komońskiej, refleksyjna poezja w wykonaniu uczniów klasy III i VI pod pieczą Pani Magdaleny Hebda oraz śpiewane wspólnie kolędy, wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Radośni udajemy się do domów, by trochę pomóż mamie, trochę poleniuchować. Zobaczymy się dopiero 2 stycznia. Radosnych, rodzinnych świąt!

Znowu się spotykamy, chociaż bardzo trudno się od razu  przestawić po okresie świętowania i leniuchowania. Wiemy jednak, że to nieuchronne, a czas gorący, bo kończy się pierwszy semestr i pora na ostateczne oceny. W tym roku szkolnym ferie zaczynamy  w pierwszym terminie.

Podczas przerwy zimowej wielu rodziców i dzieci przybyło do szkoły, aby pomalować sale lekcyjne. Z Urzędu Gminy dostaliśmy fundusze na farby, a rodzice zadeklarowali swą pomoc przy malowaniu i sprzątaniu. Sale są teraz barwne i aż chce się w nich uczyć. Za okazane zaangażowanie gorąco dziękujemy.

Co dobre, szybko się kończy. Ferie są już tylko wspomnieniem, a przed nami drugi semestr. Rozpoczynamy go radośnie tradycyjną już zabawą choinkową. Tegoroczne pląsy miały pobudzić wyobraźnię i inwencję. Oczekiwaliśmy barwnych strojów ulubionych bohaterów literackich lub filmowych. Jak zwykle nie zawiedli młodsi. Sala balowa zaroiła się od pięknych księżniczek, mężnych rycerzy, Batmanów, Spaidermenów. Starsi chyba się wstydzili „przywdziać maski”, ale wszyscy chętnie pląsali w rytm muzyki, nad którą czuwał pan Janusz Płachta. Nadwątlone tańcem siły, wzmocnili rodzice, którzy zadbali o nasze żołądki. Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie niechętnie rozchodzili się do domów.

Uczniowie oddziału „0” wraz z wychowawcą ruszyli z kolędą, by zdobyć fundusze na odnowienie sali, w której odbywają się zajęcia. Nie zawiedli się na hojności mieszkańców i dzisiaj sala wygląda wspaniale. Dziękujemy. W tym samym czasie członkowie koła muzycznego pod pieczą pani Marty Komońskiej dali tradycyjny już koncert kolęd w kościele parafialnym w Dziekanowicach. W świątecznej scenerii i nastroju radośnie brzmiały znane kolędy, które zachwyciły parafian.

Jak co roku nie mogło w naszym szkolnym kalendarzu zabraknąć spotkania z ukochanymi dziadkami. Tegoroczny Dzień Seniora miał bardzo uroczystą oprawę, mimo że spotkanie miało miejsce dopiero w lutym. Barwne i dźwięczne występy uczniów z najmłodszych klas rozczulały naszych Gości, a gromkie brawa były tego najlepszą oznaką. Nie zabrakło laurek i drobnych upominków dla naszych kochanych Babć i Dziadków. Bez Nich świat nie byłby taki piękny. Życzymy 100 lat oraz  wiele zdrowia i uśmiechu! Po występie przy poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców potoczyły się serdeczne rozmowy, zabrzmiało wspólnie śpiewanie. Naszą szkolną uroczystość zaszczycił obecnością Wójt Gminy Gdów pan Zbigniew Wojas. Do zobaczenia za rok. Seniorzy bardzo sobie cenią ten kontakt ze szkołą.

II etap szkolny Konfrontacji Ortograficznych organizowanych już po raz kolejny pozwolił dwanaściorgu uczniów z klas III – VI sprawdzić swe umiejętności w zakresie poprawnej pisowni zgodnie z regułami  ortograficznymi. Do trzeciego  etapu przeszło dwoje uczniów: Weronika Makowska i Klaudia Wilk. Trzymamy kciuki!

Gościliśmy muzyków z filharmonii krakowskiej, którzy tym razem  zaprosili  nas na szczególną lekcję muzyki – „Tańce Narodów Europy”. Niektóre znaliśmy, inne choć nieznane także nas zachwyciły.

Środa była ostatnim dniem nauki przed świętami. W atmosferę świąt Wielkiej Nocy wprowadził nas ks. Łukasz i uczniowie z klasy II oraz ze szkolnego koła muzycznego pod opieką pani Marty Komońskiej. Zabrzmiały  poetyckie strofy i piękne piosenki. Smacznej święconki i mokrego śmigusa – dyngusa.

Kolejną rocznicę odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca uczciliśmy uczestnicząc we Mszy św. w kościele parafialnym w Gdowie.  Potem  udaliśmy się skróconą trasą, ze względu na zimową aurę, jaką przebył przed laty przez Karol Wojtyła,  w  Białym Marszu do Niegowici, Jego pierwszej parafii.

Tuż po przerwie świątecznej szóstoklasiści przystąpili do napisania sprawdzianu kompetencji. Wszyscy mocno przeżywali to nowe doświadczenie, choć każdy inaczej. Na oficjalne wyniki trzeba będzie trochę poczekać.

Dzień Ziemi miał w tym roku odmienny przebieg. Uczniowie obejrzeli najpierw prezentację multimedialną o zwierzętach. Potem cała społeczność szkolna wyszła przed budynek szkolny, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zasadzili piękne kolorowe bratki na rabatach, które wcześniej uporządkowali uczniowie z koła przyrodniczego prowadzonego przez pana Janusza Rzącę. Dbajmy o przyrodę, dbajmy o naszą ziemię.

Kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja została przypomniana przez uczniów klasy VI pod opieką pani Doroty Kmiecik–Sperudy oraz członków koła muzycznego – przygotowywanego przez panią Martę Komońską. W ich wykonaniu usłyszeliśmy montaż słowno-muzyczny nawiązujący do tamtych dni. To ważne wydarzenie w dziejach naszej ojczyzny powinno znać każde polskie dziecko. Wiwat maj! 3 maj!

Wiersz Wandy Włoch – uczennicy klasy VI zajął drugie miejsce w konkursie o Patronce organizowanym przez Szkoły Jadwiżańskie. Nagrodę rzeczową i dyplom, którą przesłali organizatorzy, wręczyła pani Dyrektor podczas uroczystego apelu przy udziale całej społeczności szkolnej. Gratulujemy.

Od 15 do 17 maja czterdzieścioro troje uczniów z klas III – VI wraz z wychowawcami wzięło udział w wycieczce krajoznawczo-turystycznej do Szczawnicy. Ogromna wiedza i zaangażowanie pana Janusza Rzący sprawiła, że mijane miejsca stawały się ciekawe i bliskie. Obejrzeliśmy ciekawe złoża łupkowe w Żegocinie, zadumaliśmy się na chwilę w Sanktuarium Matki Boskiej w Pasierbcu. Wyjazd wyciągiem krzesełkowym, spacer wawozem Homole, przejazd na Palenicę i spacer wzdłuż granicy polsko-słowackiej, przejażdżka rowerowa, zwiedzanie zamki w Niedzicy, rejs po Jeziorze Czorsztyńskim, obejrzenie drewnianego kościółka w Dębnie –  to pokrótce najważniejsze etapy tej męczącej, a z drugiej strony fascynującej wycieczki. Pogoda nam dopisała, apetyty również, a najwspanialszym momentem były zabawy pod fontannami, które chłodziły rozgrzane słońcem nasze ciała. I choć niektórzy troszkę tęsknili za mamą i tatą, to żałowali, że wycieczka była taka krótka.

Gościliśmy pana Piotra Nowaka, który przedstawił nam prezentację multimedialną o ptakach. Na koniec zachęcił do zrobienia obserwacji i wzięcia udziału w konkursie o skrzydlatych muzykach. 

Mini koncert muzyczny był reklamą Szkoły Muzycznej z Gdowa. Z pewnością znajdą się chętni uczniowie, którzy zechcą doskonalić swe umiejętności muzyczne.

Wzięliśmy udział w stomatologicznych badaniach profilaktycznych prowadzonych przez Fundację Wiewiórka Julia. Temu przedsięwzięciu patronował Wójt Gminy Gdów – pan Zbigniew Wojas. Relację z tej akcji uwieczniła Telewizja TVN Kraków. Trochę niepokoi stan uzębienia i higieny jamy ustnej naszych dzieci. Ufamy, iż konkurs ogłoszony przez Fundację, wpłynie pozytywnie na poprawę tego stanu rzeczy.

28 maja gościliśmy naszych rodziców. To właśnie im dedykowaliśmy najwymowniejsze wiersze polskich poetów, piękne piosenki, barwne przedstawienie i skoczny taniec oraz własnoręcznie zrobione upominki – przygotowane przez najmłodszych uczniów. Rodzice nie szczędzili braw, a niejednemu spłynęła łza szczęścia i radości. Kochamy Was i życzymy tradycyjnego 100 lat!

W piątkowy czerwcowy poranek udaliśmy się wszyscy do kościoła parafialnego, aby uczestniczyć we mszy św. z okazji Dnia Patrona – świętej Jadwigi Królowej. Ofiarę mszy św. sprawował ks. Łukasz, który też wygłosił kazanie związane z Patronką. Zobowiązał nas do wzajemnej życzliwości dla siebie. Już w budynku szkolnym pani Dyrektor po słowie wstępnym oraz wręczeniu nagród za udział w konkursach oddała głos uczniom. Za sprawą przedstawienia przygotowanego przez członków koła teatralnego, prowadzonego przez panią Stefanię Klęsk, przenieśliśmy się do średniowiecznego Krakowa, gdy Jadwiga Andegaweńska została Królem Polski. To ważne wydarzenie i inne równie istotne, aż do Jej kanonizacji przez naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, barwne stroje, epokowa muzyka i nagłośnienie, nad którym czuwał ks. Łukasz, sprawiły, wszyscy oglądali inscenizację z zainteresowaniem. Na zakończenie aktorzy otrzymali gromkie brawa.  

Na Zarabiu odbyło się podsumowanie roku sportowego "Najlepsi z najlepszych z Gminy Gdów". Ten zaszczytny tytuł przypadł trojgu naszym uczniom: Monice Penek, Piotrowi Limanówce i Kamilowi Zarywskiemu. Brawo!

Przedszkole w Gdowie po raz kolejny zorganizowało Święto Niezapominajki, w którym uczestniczyły przedszkolaki z całej gminy. Występ naszej kl. „0” pod opieką pani Zofii Koniecznej bardzo się podobał. Dzieciaki otrzymały gromkie brawa.

Z niepokojem słuchaliśmy prognoz pogody, bo wybieraliśmy się na wycieczkę, a raz musieliśmy ją przełożyć ze względu na padający deszcz. Na szczęście czwartkowy ranek powitał nas słoneczkiem. Ruszyliśmy, a celem wyprawy była piesza wędrówka na Śnieżnicę. I choć droga pięła się pod górę, a spod nóg usuwały się śliskie kamienie, to wszyscy dali radę. W schronisku powitał nas ks. Jan Zając, który po krótkim odpoczynku opowiedział nam historię tego miejsca, bliskiego naszym sercom za przyczyną naszej Patronki, bo śliczny drewniany kościółek jest pod Jej wezwaniem. Później ks. Łukasz odprawił mszę świętą. Podczas kazania uczulił nas, byśmy naśladowali naszą Patronkę i św. Antoniego z Padwy. Po duchowym wsparciu nadszedł czas na kiełbaski, nad przygotowaniem których czuwała pani Dyrektor i ks. Łukasz. Gdy młodsi się pożywiali, starsi uczniowie ruszyli w las, na lekcję przyrody w terenie, którą prowadził pan Janusz Rząca. Apetyt wszystkim dopisał. Zmęczeni wspinaczką i zabawami na świeżym powietrzu, ale bardzo zadowoleni, ruszyliśmy w drogę powrotną. W autokarze dały się słychać opinie, że to „najfajniejsza wycieczka”.

19 czerwca dzieci ze starszych klas bawiły się na komersie szóstoklasistów. Barwnie przyozdobiony holl szkolny zamienił się w salę taneczną. Dobrze dobrana muzyka sprawiła, że większość dobrze się bawiła. A gdy się zmęczyli, sięgali po kolorowe smakołyki, które oferował im „szwedzki stół”, o który zadbali rodzice. Dla szóstej klasy to ostatnia zabawa w tych murach szkolnych. Od września będą już uczniami gimnazjum. Życzymy im samych sukcesów, ale prosimy, by nie zapominali o nas.

"Dzień Zmian" (kolejna akcja UNICEF) obchodzony był przez uczniów klas IV-VI dnia 21 czerwca 2013 r.  Zgodnie z decyzją uczniów – dzieci miały okazję poznać życie swoich rówieśników w dalekiej Afryce. Chętni uczniowie zaangażowali się w przygotowanie "Dnia Zmian" – uczniowie kl. IV na lekcjach plastyki wykonali rysunki przedstawiające życie w afrykańskiej wiosce oraz maski, a uczeń kl. VI przygotował prezentację multimedialną. W ustalonym terminie została przeprowadzona przez koordynatora oraz nauczyciela przyrody prelekcja o Afryce. Uczniowie dowiedzieli się o ukształtowaniu terenu, klimacie, faunie i florze Afryki, życiu w jej różnych rejonach, zarówno na wsi, jak i w mieście, problemach i bolączkach dnia codziennego, obejrzeli ciekawe prezetacje multimedialne, zdjęcia, posłuchali teledysku o pomocy afrykańskim dzieciom, uzyskali informacje o formach pomocy. Uczniowie byli bardzo aktywni, zadawali ciekawe pytania. Dostrzegli, że nie mają wielkich powodów do narzekania. Szczególnie wzruszył ich los dzieci ulicy oraz śmiertelność, spowodowana chorobami, które potrafimy leczyć. Docenili wartość profilaktyki i edukacji. Zauważyli, że jest na świecie wiele dzieci, które marzą o tym, by się uczyć… To było bardzo wartościowe spotkanie.

Konkurs ornitologiczny „Ptaki naszej okolicy”, w którym wzięło udział 31 uczniów został rozstrzygnięty. Obserwacje dokumentowali w formie multimedialnej, zeszytów obserwacji i prac plastycznych. Zwyciężyła praca Mateusza Aksamita, drugie miejsce zajął Filip Kasprzyk, na trzecim miejscu znalazła się praca Ani Kasprzyk. Nagrody ufundowali: Nadleśnictwo w Myślenicach, Stowarzyszenie „Nasza Przestrzeń”, SP Winiary oraz prywatny sponsor. Dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

17 czerwca rozpoczęła się XVI Parafiada, w której udział wzięli przedstawiciele trzech szkół z parafii w Dziekanowicach. Sportowa rywalizacja rozpoczęta została mszą świętą. Pierwsi do sportowych zmagań stanęli najmłodsi uczestnicy, których gościła Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi. We wtorek w naszej szkole rozegrano mecze piłki siatkowej, nożnej oraz wyścigi rzędów. Emocji nie brakowało, a doping oglądających dodawał sił zawodnikom. Nasi uczniowie raz po raz wygrywali, toteż w ostatecznym rozrachunku główny puchar przypadł naszej szkole. Drugie miejsce przypadło szkole z Nowej Wsi, a trzecie – z Dziekanowic. Wszystkim zawodnikom gratulujemy. Następne takie zmagania za rok. 

I oto kolejna klasa VI żegna się z nami. Od września staną się uczniami gimnazjum. Szóstoklasiści gorąco podziękowali za wspólny wysiłek i zaprezentowali ostatni w tym budynku program artystyczny. Równocześnie ceremoniał szkolny przejęli uczniowie kl. V. Oni też pożegnali swych kolegów symboliczną pamiątką. Powodzenia w nowej szkole! Nie zapominajcie o nas…

Odświętnie ubrani uczniowie przybyli, by usłyszeć po raz ostatni w tym roku dzwonek, a przede wszystkim odebrać cenzurkę za całoroczną pracę. Po mszy świętej zgromadziliśmy się w szkolnym holu. Pani Dyrektor podziękowała za całoroczny trud uczniom, nauczycielom i rozdała świadectwa oraz nagrody, tym którzy osiągnęli najlepsze wyniki. Nie zabrakło także podziękowań i listów gratulacyjnych dla rodziców. Tytuł Szkolnego Laureata Nauki w roku szkolnym 2012/2013 przypadł w udziale uczennicy klasy VI – Annie Kasprzyk. Gratulacje! Jeszcze tylko życzenia słonecznych i bezpiecznych wakacji, ostatnie przestrogi wychowawców i witajcie wakacje. Hura! Już nie trzeba będzie wcześnie wstawać, przynajmniej przez dwa miesiące. Do zobaczenia 1 września, a teraz na zasłużony, beztroski wakacyjny wypoczynek.

Kalendarium
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Znajdż na naszej stronie
Pokaz slajdów

Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Winiarach
Winiary 169, 32-420 Gdów, tel.: 12 251 72 27 e-mail: sekretariat@spwiniary.com.pl
Copyright by www.spwiniary.gdow.pl Wszystkie prawa zastrzeżone!
BIP
Skip to content