Dzień Pluszowego Misia – 2015 r.

5 grudnia, 2015

25 listopada – z misiem do szkoły przyjść wypada.

Właśnie 25 listopada 2015 r. po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. W dwóch grupach spotkało się prawie 150 sympatyków tej maskotki i czytania. Przecież „na słotę najlepszy jest parasol lampy, najczystsze niebo książkowych stronic i pies, który cieplej niż wełna ogrzewa nam stopy”.

Bardzo się cieszymy, że zaproszenie na nasze spotkanie przyjęła Pani Elżbieta Matuszyk z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie. Na dobry początek zaśpiewaliśmy radośnie misiowy przebój „Jadą, jadą misie…” Przypomnieliśmy sobie historię tej sympatycznej maskotki, która ma już 113 lat. Poprzez rymowanki poszukiwaliśmy sposobu przezwyciężania trudności w czytaniu: „To bezcenny czas, gdy Rodzice czytają nam”, „Czytaj czytelniku młody dla zdrowia duszy i serca urody”. Na scenę ze swoimi pluszakami kolejno wyruszyły przedszkolaki i uczniowie. Dzieci wymieniały imiona swych przytulanek oraz darczyńców. W nagrodę usłyszały kilka wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Józefa Czechowicza oraz fragmenty lektur: „Plastusiowy pamiętnik”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Pinokio” i „Opowieści z Narnii”. Wybrane teksty przeczytał nasz Gość. Uważni słuchacze rozwiązywali zagadki literackie. Uczestników spotkania wzruszył wiersz o misiu mówiony przez Anię z klasy I. Inscenizację utworu Marii Konopnickiej zachęcającą do czytania zaprezentowała klasa II. O tym, że „książka jest mądrym, wiernym przyjacielem”, który „zdania i wyrazy zmienia w ludzi i obrazy” przypomniała klasa III. Natomiast klasa IV zaśpiewała: „Wystarczy tylko książkę wziąć w rękę i zacząć czytać. Życie się zmieni w bajkę, w piosenkę, z przygodą będziesz się witać”.

Nadszedł czas na nagrody dla uczestników konkursu „Książki naszych marzeń”. Dyplomy i skromne prezenty otrzymali:

  • Weronika z oddziału przedszkolnego,
  • Zuzanna, Martyna, Igor i Bartek z klasy I,
  • Milena i Patrycja z klasy II,
  • Emilia z klasy III,
  • Anna i Kamil z klasy IV
  • Oliwia i Kamil z klasy VI.

Najstarsi uczniowie opracowali ciekawy scenariusz czytelniczego spotkania. Wyróżnieni zostali również czytelnicy III karty: Ola i Marzena  z klasy III, Anna i Julia z klasy IV oraz Wiktoria i Jakub z klasy VI. 

Na zakończenie misiowej uroczystości podziękowaliśmy wszystkim uczestnikom, a szczególnie naszemu Gościowi. Z nadzieją, że polubimy czytanie i spotkamy się za rok złożyliśmy sobie nawzajem serdeczne życzenia:

„Z okazji Dnia Misia Pluszowego życzę Ci wszystkiego najlepszego”,

„Ciekawa książka i pluszowy miś – radości czas nie tylko dziś”.

Beata Sędzik

DSC_0376

Dzień Pluszowego Misia to święto miłe dla każdego dzieciaka. Prawie wszystkie pierwszaki w tym dniu 25.11.2015 r. przyniosły do szkoły ulubione pluszami. Pani Sędzik zaprosiła dzieci do ich prezentacji. Były również zagadki, czytanie wierszy i nagrody.
W konkursie plastycznym pt. „Moja ulubiona książka to…” nagrodę zdobyli: Igor Widomski, Bartek Kowalski, Martynka Woźniak i Zuzia Kulma. GRATULUJĘ!!! Natomiast Ania Włodarczyk z misiem na ręku powiedziała wiersz pt. „Miś”

wych. Małgorzata Chorąży-Woźniak

Kalendarium
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Znajdż na naszej stronie
Pokaz slajdów

Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Winiarach
Winiary 169, 32-420 Gdów, tel.: 12 251 72 27 e-mail: sekretariat@spwiniary.com.pl
Copyright by www.spwiniary.gdow.pl Wszystkie prawa zastrzeżone!
BIP
Skip to content