Biblioteka – podsumowanie 2016 r.

30 grudnia, 2016

Drodzy Czytelnicy naszej szkolnej biblioteki,

   Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w 2016 r. odwiedzali Krainę Książek, aby odpocząć w ciszy, pouczyć się, poczytać, po prostu rozwijać się. Był to szczególny rok.

   Przeżywaliśmy 1050. rocznicę Chrztu Polski. W związku z tym wydarzeniem zuchy zdobywały sprawność Mieszka i Dobrawy. Nie byłoby to możliwe bez interesującej literatury historycznej. Na wyróżnienie zasługuje postawa uczennic: Natalii Szostak i Anny Włodarczyk z klasy II oraz Zuzanny Palonek i Mileny Weszki z klasy III.

   Przygotowując się do Światowych Dni Młodzieży przypomnieliśmy sobie miejsca, daty i przesłania poprzednich spotkań młodych ludzi z Chrystusem i z Papieżem. Wędrowaliśmy palcami po mapie świata i klawiaturze komputera poprzez kraje Europy, Ameryki i Azji. Wśród przewodników znalazły się uczennice: Małgorzata Grochal i Wiktoria Rychlik z klasy IV.

   W tym roku obchodziliśmy 100. rocznicę śmierci i 170. rocznicę urodzin Henryka Sienkiewicza. Nasz noblista pisał: Gdy się ktoś zaczyta, to zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie, w każdym razie – wygra.
Gratuluję uczestnikom konkursu szkolnego plastyczno – literackiego: Ze Stasiem i Nel >w pustyni i w puszczy<. Dyplomy
i skromne prezenty otrzymali: Emilia Dulak, Oliwia Suchta i Paweł Ptak z klasy IV oraz Franciszek Mosur z klasy III i Igor Widomski z klasy II.

   30 listopada 2016 r. odwiedziła nas pisarka, pani Beata Kołodziej. Dzięki Jej twórczości mamy możliwość znaleźć się wśród mieszkańców Solilandii. Z Solkiem
i Solinką poznajemy tajemniczy świat wielickiej kopalni. Uważni czytelnicy szukają odpowiedzi na pytanie: Czy z wiercipięty może być święty? oraz dlaczego Sprawiedliwi są szczęśliwi. Miłośnicy zwierząt wzruszają się opowieścią O pluszowym piesku.

   Na początku grudnia zostali wybrani czytelnicy jesieni 2016.
Gratulujemy
i dziękujemy uczennicom i uczniom, którzy od września do listopada przeczytali najwięcej książek. Na słotę – najczystsze niebo książkowych stronic.
W długie, jesienne wieczory, 
z książką w ręku, nie mogli narzekać na nudę:

  • Nikola Piech, kl. I – 26 książek,
  • Igor Widomski, kl. II – 21 książek,
  • Natalia Wilk, kl. III – 43 książki,
  • Aleksandra Mika, kl. IV – 21 książek,
  • Anna Dubiel, kl. V – 27 książek,
  • Amelia Szostak, kl. VI – 13 książek.

    Życzę wszystkim Czytelnikom i Ich Bliskim błogosławionego – szczęśliwego Nowego Roku. Mam nadzieję, że będziecie chętnie pożyczać i czytać książki, które pomagają nam odkrywać to, co dobre, mądre i piękne. Do zobaczenia w bibliotece.

Beata Sędzik

 

Kalendarium
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Znajdż na naszej stronie
Pokaz slajdów

Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Winiarach
Winiary 169, 32-420 Gdów, tel.: 12 251 72 27 e-mail: sekretariat@spwiniary.com.pl
Copyright by www.spwiniary.gdow.pl Wszystkie prawa zastrzeżone!
BIP
Skip to content