Zjazd Szkół im. Św. Jadwigi Królowej

20 czerwca, 2024

Święta Jadwigo, proszę, naucz nas…

Te słowa z piosenki M i M mogliśmy usłyszeć w Katedrze Wawelskiej
6 czerwca 2024 r. Dziewięcioro uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami brało udział w XVIII Ogólnopolskim Zjeździe Rodziny Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Krakowie. Spotkanie rozpoczęła Msza Święta. W homilii ksiądz proboszcz nawiązał do słów Ewangelii. Zwrócił uwagę na pytanie
o najważniejsze przykazanie oraz znaczenie słuchania, które jest warunkiem miłości – kochamy słuchając. Jadwiga może być dla nas przykładem osoby słuchającej i kochającej. Była królem wsłuchującym się w potrzeby ludu,
w bicie serca królestwa. Czuła, postępowała mądrze, bo słuchała doradców, uczonych, poddanych. Słuchała czystym sercem Pana Jezusa. Usłyszała: Czyń, co widzisz. Przyjęła naukę miłości z krzyża Zbawiciela. Wypełniła ją służąc Panu Bogu i ludziom. I nam trzeba zastanowić się, kogo warto słuchać, które przykazanie jest najważniejsze. Przestrzeganie przykazania miłości to przecież warunek pięknego życia.

Po Eucharystii zostali nagrodzeni laureaci konkursów wiedzy
i twórczości inspirowanej życiem Lilii Wawelu. Ze słowami litanii poświęconej Jadwidze przeszliśmy przed ołtarz z Czarnym Krzyżem, gdzie z modlitwą zostawiliśmy róże. Popatrzyliśmy także na pamiątkowy ryngraf z nazwą naszej szkoły, który znalazł się na Wawelu wśród innych dzięki staraniom świętej pamięci Iwony Szuro, nauczycielki, która czuła, że do naszej szkole przyprowadziła ją właśnie święta Jadwiga.

Kolejnym punktem programu było spotkanie przy stole w ogrodzie Krakowskiego Seminarium Duchownego. Smaczne potrawy i soki wzmocniły także nasze siły fizyczne. Podziwialiśmy stroje koleżanek i kolegów z różnych stron Polski. Mieliśmy możliwość porozmawiania z panią nauczycielką z Białegostoku.

Ubogaceni dobrymi przeżyciami wróciliśmy do Winiar, aby kontynuować przygotowania do Dnia Patronki w naszej szkole.

 

 

Beata Sędzik
Dominika Ciesielska

Kalendarium
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Znajdż na naszej stronie
Pokaz slajdów

Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Winiarach
Winiary 169, 32-420 Gdów, tel.: 12 251 72 27 e-mail: sekretariat@spwiniary.com.pl
Copyright by www.spwiniary.gdow.pl Wszystkie prawa zastrzeżone!
BIP
Skip to content