Tablica Wyzwań

Kolejne propozycje na Tablicy Wyzwań dla uczniów naszej szkoły. Tym razem z języka angielskiego oraz geografii, a także z fizyki i informatyki. 

Wyzwanie z geografii
Wyzwanie z języka angielskiego

Magdalena Szeląg-Kałuska

Wyzwanie z fizyki i informatyki

Edyta Pietracha


W grudniu jednym z zadań, jakie pojawiło się na Tablicy Wyzwań było stworzenie własnego Lapbooka matematycznego. Lapbook to rodzaj teczki tematycznej pełniącej funkcję interaktywnej przestrzeni, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat.

Wyzwanie: Stwórz własny LAPBOOK MATEMATYCZNY

Wyzwanie podjęło 15 uczniów. A oto efekty ich pracy:

Barbara Szlachta-Kocwa


W listopadzie 2019 r. w naszej szkole ruszyła akcja Tablica Wyzwań. Ma ona na celu zachęcenie uczniów do pogłębiania wiedzy z poszczególnych przedmiotów. Co miesiąc na tablicy będą pojawiały się nowe wyzwania. Uczniowie, którzy je podejmą mogą liczyć na dodatkową ocenę i uwagę pozytywną.

A oto efekty prac uczniów, którzy podjęli wyzwanie językowe tworząc słowniki angielsko-niemieckie oraz tych, którzy podjęli wyzwanie z edukacji bibliotecznej – rysowanie ilustracji z ciekawej książki czytanej z ulubionym pluszakiem oraz wymyślenie rymowanki zachęcającej do czytania, np.: Czytaj książki – dobra rada, w ortografii to pomaga. Prace plastyczno-literackie wykonali: Aniela z klasy I, Hania, Ala i Aurelia z klasy II, Jakub z klasy III, Franek z klasy VI. Kompozycje zostały zaprezentowane podczas spotkania z okazji Dnia Pluszowego Misia, które miało miejsce w naszej świetlicy w wigilię dnia świętego Mikołaja. 

Magdalena Szeląg-Kałuska
Katarzyna Molicka-Mocek
Beata Sędzik

Kalendarium
Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Znajdż na naszej stronie
Pokaz slajdów

Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Winiarach
Winiary 169, 32-420 Gdów, tel.: 12 251 72 27 e-mail: spwdyrektor@interia.pl
Copyright by www.spwiniary.gdow.pl Wszystkie prawa zastrzeżone!
facebook ...