Odblaskowa Szkoła

30 października, 2014

IMG_7215

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA”.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności  dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

W związku z udziałem naszej szkoły w wojewódzkim konkursie „ODBLASKOWA SZKOŁA" został zorganizowany konkurs plastyczny dla klas 0-IV. Zadaniem dzieci biorących udział w konkursie było wykonanie pracy prezentujacej tematykę „JESTEM WIDOCZNY i bezpieczny NA DRODZE" w dowolnej technice i formacie. Celem tego konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę przestrzegania zasad obowiązujących w ruchu drogowym oraz dbania o swoje bezpieczeństwo na drodze.

Kolejną inicjatywa podjętą przez szkołę było zorganizowanie konkursu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Konkurs został przeprowadzony wśród uczniów klasy piątej i szóstej.

Do naszej szkoły został także zaproszony Pan Policjant. W ramach projektu „Odblaskowa szkoła” na hollu pojawiły się dwie gazetki ścienne. Klasa VI przygotowuje prezentacje multimedialne dotyczące bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wyposażeni są w odblaskowe  kamizelki.

Co roku klasa czwarta przystępuje do egzaminu na kartę rowerową. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce w klasyfikacji drużynowej w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Powyższe działania podjęte przez szkołę na pewno zwiększyły świadomość uczniów jako jednych z wielu uczestników ruchu drogowego, co powinno przełożyć się na ich bezpieczeństwo na drogach.

Katarzyna Tarnowska

Kalendarium
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Znajdż na naszej stronie
Pokaz slajdów

Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Winiarach
Winiary 169, 32-420 Gdów, tel.: 12 251 72 27 e-mail: sekretariat@spwiniary.com.pl
Copyright by www.spwiniary.gdow.pl Wszystkie prawa zastrzeżone!
BIP
Skip to content