Komunikat Dyrektora Szkoły

24 marca, 2020

Decyzja Dyrektora Szkoły Podstawowej w Winiarach
 w sprawie organizacji  zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie !

W związku z wprowadzonym przez Ministra Edukacji Narodowej rozporządzeniem w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przekazuję informacje dotyczące organizacji zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji tych zadań w okresie od 25.03.2020r. do 10.04.2020r.

Materiały do nauki w domu są wysyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Nauczyciele oddziału przedszkolnego i klas I-III informują rodziców o dostępnych materiałach, uwzględniających potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne dzieci i uczniów, w tym dzieci i uczniów objętych kształceniem specjalnym,  i możliwych formach ich realizacji przez dziecko lub ucznia w domu i będą je przesyłać im sukcesywnie, aby  było możliwe, w dalszym ciągu realizowanie podstawy programowej. W razie pytań rodziców Nauczyciele są dostępni poprzez e-maile, telefonicznie.

Nauczyciele klas IV-VIII poprzez e-maile będą przesyłać sukcesywnie uczniom oraz umieszczać jednocześnie na stronie internetowej szkoły zmodyfikowane, dostosowane do możliwości uczniów materiały do pracy w domu, uwzględniające potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne uczniów, w tym uczniów objętych kształceniem specjalnym, aby było możliwe, w dalszym ciągu realizowanie podstawy programowej. Są do dyspozycji uczniów i rodziców e-mailowo lub telefonicznie.  W uzgodnieniu z nauczycielami uczniowie, jeśli to możliwe, będą im przesyłać  prace w formie zdjęć, plików wypełnionych dokumentów, kart ćwiczeń i projektów do poprawy i oceniania bieżącego.

Nauczyciele  z uczniami mają również możliwość pracy na platformach oraz komunikatorach zgodnie przepisami prawa oraz RODO.

Uczniowie pracują nad zadanym przez nauczycieli materiałem, który nie powinien być zbyt obszerny, dostosowując czas swojej pracy, w miarę możliwości, do tygodniowego rozkładu zajęć. Uczniowie mogą zatem, ewentualnie wybrać dogodny czas do swojej pracy w domu, np. również w godzinach popołudniowych.

Nauczyciele i rodzice powinni również czuwać nad:

a) równomiernym obciążeniem uczniów w poszczególnych dniach tygodnia uwzględniając również czas pracy przy monitorze,

b ) zróżnicowaniem zajęć w każdym dniu,

c) możliwościami psychofizycznymi uczniów podejmowania intensywnego wysiłku umysłowego w ciągu dnia,

d) łączeniem przemiennym form kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia tzn. forma papierowa podręcznik plus ćwiczenia, wypracowania , karty pracy,

e) ograniczeniami wynikającymi ze specyfiki zajęć

     Klasy ósme zostały dodatkowo szczególnie objęte działaniami polonistów, matematyków i anglistów. Ponadto mają dostęp do strony cke.gov.pl z materiałami do egzaminu ósmoklasisty.

Zachęcamy również nauczycieli, rodziców, uczniów do korzystania z:

oraz stron Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych:

  • innych stron i platform edukacyjnych
  • materiałów edukacyjnych telewizji i radia.

Dochodzą do nas informacje, że nie zawsze do wszystkich docierają wysyłane materiały, może mieć to związek z przeciążeniem serwerów.

W razie pytań czy problemów prosimy w pierwszej kolejności kontaktować się z nauczycielem uczącym lub wychowawcą.

Zasady powyższe dotyczą wszystkich dzieci i uczniów naszej szkoły.

Wychowawca klasy powinien monitorować sytuację, tak, aby wszyscy uczniowie i wszystkie dzieci wypełniały (w miarę możliwości) swoje obowiązki.

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły Beata Kramarska

 

 Pamiętaj o zasadach bezpiecznego Internetu !

# ZOSTAŃ W DOMU!!!!!!!

Kalendarium
grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Znajdż na naszej stronie
Pokaz slajdów

Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Winiarach
Winiary 169, 32-420 Gdów, tel.: 12 251 72 27 e-mail: sekretariat@spwiniary.com.pl
Copyright by www.spwiniary.gdow.pl Wszystkie prawa zastrzeżone!
BIP
Skip to content