Klub Szkół UNICEF – informacje

2 kwietnia, 2020

Drodzy Uczniowie! 

Przekazuję Wam garść ważnych informacji z Klubu Szkół UNICEF. Poniżej znajdziecie materiały udostępnione dzieciom i młodzieży  – gorąco zachęcam do ich wykorzystania. 

Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!
Barbara Szlachta-Kocwa              

/poniżej zamieszczam fragmenty z listu do Koordynatorów/

Mamy nadzieję, że zarówno Wy, jak i Wasi najbliżsi pozostajecie w zdrowiu. Wyjątkowa sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy dotyka nas wszystkich i dla każdego z nas stanowi wyzwanie. Jesteśmy świadomi, że odnalezienie się w nowym trybie pracy nie jest proste – ani dla nauczycieli, ani dla uczniów i ich rodzin. Warto jednak pamiętać, że najbliższe tygodnie to wyjątkowa okazja, aby zrobić coś ważnego dla siebie, najbliższej społeczności i świata.

Z uwagi na fakt, iż nie UNICEF nie jest w stanie realizować zaplanowanych w Przewodniku dla Klubu Szkół UNICEF działań w kwietniu, postanowiono zmodyfikować plany współpracy i dostosować je do zastanej sytuacji. Przygotowano specjalny pakiet materiałów, zawierający kilka propozycji dla dzieci i młodzieży, jak wykorzystać ten czas spędzony w domu w pożyteczny, ale i przyjemny sposób.

UNICEF ma nadzieję, że chętnie włączycie się do wybranej przez siebie aktywności i wykorzystacie czas spędzony w domu w wartościowy sposób. 

Z myślą o wszystkich, którzy w tym wyjątkowym czasie poszukują rzetelnych informacji, uruchomiona została strona internetowa www.unicef-koronawirus.pl, na której znajdziecie sprawdzone informacje o tym, jak chronić siebie i swoich bliskich przed zarażeniem; cenne porady, jak rozmawiać o tej trudnej sytuacji, jak młode osoby mogą dbać o swoje samopoczucie. UNICEF zaprasza do korzystania ze strony i udostępniania jej adresu.

W momencie rozwoju epidemii, w którym aktualnie znajduje się nasz kraj, niezwykle istotna jest pełna mobilizacja i odpowiedzialność. Niestety, pozostawanie w izolacji, bywa uciążliwe. Istniejący stan rzeczy najtrudniej jest zaakceptować ludziom młodym. Dlatego pojawił się pomysł UNICEF na zainicjowanie akcji dla całych rodzin #zostańwdomu i zrób coś ważnego. UNICEF chce dotrzeć do jak najszerszej grupy młodych ludzi z informacją, że najlepszą i najbardziej odpowiedzialną rzeczą, jaką mogą zrobić w tym trudnym czasie, jest pozostanie w domu. Jest to jedyny sposób, aby uniknąć zakażenia, a także sposób na ochronę innych, często słabszych – rodziców i dziadków, przed zachorowaniem. 

Na czym polega akcja?

Najprostsze wyjaśnienie – na pozostaniu w domu. Jednak siedzenie w domu nie musi być nudne czy bezproduktywne i chcemy, aby młodzi ludzie się o tym przekonali. Najbliższe tygodnie to wyjątkowa okazja, aby zrobić coś ważnego dla siebie i świata. Wśród materiałów znajdują się propozycje dla dzieci i młodzieży, jak wykorzystać ten czas w pożyteczny, ale i przyjemny sposób, np. na zmianę naszych przyzwyczajeń na bardziej ekologiczne. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę wszystkich na znaczenie higieny w tym czasie oraz udziału w międzynarodowym wyzwaniu #safehands – „czyste ręce”

Dzięki pomysłom, jak zagospodarować dodatkowy czas wolny w wartościowy sposób, aktywność Klubu  Szkół UNICEF przeniesie się do domów rodzinnych dzieci, a dzięki temu jeszcze większa grupa zaangażuje się w społecznie wartościowe działania. Będzie to ciekawe doświadczenie dla uczniów i ich rodzin. UNICEF zachęca do dzielenia się z nimi swoimi refleksjami w tym trudnym czasie. Dla młodszych dzieci przygotowano zeszyt zadań i kolorowanek, które mogą umilić czas wolny, a przy okazji pozwolą dzieciom poznać ich prawa. 

Życzymy dużo zdrowia!

UNICEF Polska

 

Kalendarium
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Znajdż na naszej stronie
Pokaz slajdów

Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Winiarach
Winiary 169, 32-420 Gdów, tel.: 12 251 72 27 e-mail: sekretariat@spwiniary.com.pl
Copyright by www.spwiniary.gdow.pl Wszystkie prawa zastrzeżone!
BIP
Skip to content